Technológia pôdneho kondicionéru

Pôdne kondicionéry TerraCottem sú patentovanou zmesou viac ako dvadsiatich zložiek rôznych skupín, ktoré pomáhajú procesu rastu rastlín synergetickou cestou:

  • Rastové prekurzory hrajú dôležitú úlohu pri počiatočnej fáze rastu rastlín. Aktivujú proces predlžovania koreňových buniek a delenia, podporujú rast listov a produkciu biomasy, podporujú rast koreňov do hĺbky aj v období sucha.
  • Zosieťované hydroabsorbery polymérov z akrylamidovej a akrylovej kyseliny, čiastočne neutralizovanej soľami draslíka a amoniaku, absorbujú a zadržiavajú vodu v koreňovej zóne, ktorá by sa bežne odparila, alebo odtiekla. Hydroabsorbenty polymérov optimazujú vodné zdroje a redujkujú objem a frekvenciu potrebného polievania rastlín až o 50%. Zadržaná voda je potom uchovávaná pre potreby rastlín podľa ich potreby na oveľa dlhšiu dobu.
  • Starostlivo vyberané hnojivá, založených na makro a mikroprvkoch, poskytujú rastlinám vyvážené živiny.
  • Prepravný materiál obsiahnutý v TerraCotteme je cielene vybraný pre jeho chemicko – fyzikálne vlastnosti (KVK; WRC; atď.) a taktiež pre jeho výraznú podporu homogénneho rozmiestnenia všetkých obsiahnutých častíc.

TerraCottem pracuje v koreňovej zóne rastlín:

TerraCottem pôsobí v koreňovej zóne. Musí byť zmiešaný so zeminou.
TerraCottem sa aktivuje zavlažením rastlín.
Hydroabsorbenty absorbujú vodu i hnojivá.
Rastové prekurzory podporia rast vlásočnicových koreňov, ktoré prerastú dovnútra hydroabsorbentu a z neho čerpajú potrebnú vodu a živiny.
Každá zložka TerraCottemu má pozitívny vplyv na rast rastlín. To čo robí túto technológiu takou unikátnou a úspešnou, je práve synergický efekt všetkých zložiek TerraCottemu.
Výhody produktov TerraCottem sú potvrdené, alebo overené nezávislými laboratóriami a výskumnými inštitúciami. Firma TerraCottem vykonáva vedecké, komerčné a humanitárne práce s dôveryhodnými inštitúciami vo viac, ako 40 krajinách sveta už od roku 1993.
Arbole, Burkina Faso (1988): pôvodné druhy stromov vysadené s TerraCottemom  tesne pred dažďovou sezónou.
Arbole, Burkina Faso (1990): O dva roky neskôr.
Arbole, Burkina Faso (1992): O štyri roky neskôr.
Pôvodná technológia  pôdnych kondicionérov TerraCottem  sa komerčne začala prezentovať ako TerraCottem Univerzal. TerraCottem Complement je doplnkovým výrobkom pre aplikáciu v kvetinových záhonoch a záhradníctve. TerraCottem Turf bol vyvinutý na dosiahnutie zdravých trávnikov vysokej kvality s celou radou výhod. Pre arboristov a lesné hospodárstvo bol vyvinutý TerraCottem Arbor.
TerraCottem: to je Vaša výzva!
Nature just got better

Nezávislý potvrdený záznam starý viac ako 20 rokov

Prípadové štúdie